OKLEJANIE ŁODZI

Foliowanie łodzi

Folie winylowe i woda na pierwszy rzut oka nie idą w parze, co wcale nie znaczy, że są gorszym rozwiązaniem od lakierowania. Dzieje się tak dlatego, że winylowe okleiny łodzi są tańszą alternatywą dla drogiego malowania kadłuba lub kosmetycznych ulepszeń natryskowych. Folie są bardzo podobna do lakieru, ale z większą korzyścią dla naszych kieszeni.

Z setek dostępnych kolorów i tekstur każdy znajdzie kolor podkreślający styl jachtu lub pasujący pod koloru tapicerki. Możliwości, są naprawdę nieograniczone od jednolitego oklejenia po wydruki graficzne z Twoim logo firmy. Nie trzeba od razu oklejać całych burt, można podkreślić tylko kilka detali lub ulepszyć wnętrze. To nie jedyne powody, które sprawiają o rosnącej popularności foliowania jachtów.

Oto najważniejsze powody dlaczego warto brać pod uwagę foliowanie łodzi.

Ochrona oryginalnego kadłuba. Foliując nową łódź nie tylko zmieniasz jej wygląd, również dbasz o jej oryginalny lakier. Folia zabezpiecza przed zadrapaniami oraz promieniami UV powodującymi blaknięcie kolorów. Po kilku latach możesz zdjąć folie bez uszczerbku dla Twojego jachtu, a lakier pod folia będzie jak nowy.

Pełna personalizacja. Od drobnych detali z karbonu po skomplikowane projekty graficzne. Twoja łódka nie musi być nudna, a jej nowy wygląd będzie sprawiać przyjemność dla oka.

Podniesienie wartości. Jest to doskonała forma podniesienia wartości łodzi. Burty wyglądają jak nowe, co pomoże w procesie odsprzedaży.

Łatwość montażu i demontażu folii. Aplikacja folii jest dużo mniej pracochłonnym procesem niż w przypadku malowania.  Lakierowanie nie jest procesem odwracalnym, folie winylowe dają możliwość demontażu, wymiany lub powrotu do oryginalnego malowania.

Czas realizacji. To tylko kilka dni od momentu wyciągnięcia swojej łódki z wody.

Teraz pewnie zastanawiasz się jaka jest trwałość folii?

Trwałość uzależniona jest od jakości użytych materiałów oraz prawidłowego montażu. Dlatego warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy. Z reguły utrzymuję się na poziomie 5-7 lat. Oczywiście jest to materiał o który też trzeba dbać i czyścić, nie wspominając o uzupełnianiu ewentualnych ubytków od otarć i uderzeń.